Wnękowa szafa – czy to dobry pomysł?

Przeprowadzka do nowego domu daje bardzo dużo szczęścia, ale też wiele niespotykanych dotąd problemów. Nowe mieszkanie oznacza wolność, samodzielne decydowanie o sobie, tym co się lubi, co się w nim znajdzie. Zwłaszcza osoby które nie posiadały własnych pokoi jako dzieci wręcz marzą o nowym własnym domu. Każdy ma własną wizję własnego kąta, ale każdy jakąś ma.

Sypialnia

Najważniejszy pokój w domu, w którym można sobie pozwolić na chwilę sam dla siebie, jeśli posiada się rodzinę, a jeśli się jej nie posiada, to wręcz centrum własnego życia. To właśnie w tym pokoju młodzi dorośli spędzają połowę swojego czasu, głównie śpiąc, albo wykonując różnego rodzaju prace. Istniało kiedyś podejście, że szanująca się kobieta potrzebuje w swojej sypialni garderobę. Oczywiście szanujący się mężczyzna także jej potrzebuje ale pod inną nazwą, gdyż wystarczy tylko szafa wnękowa. Nie ma konkretnych wytycznych jak taki mebel powinien wyglądać, czy powinien być biały, szary, brązowy czy w łaty. Jest to sprawa czysto indywidualna zależna od całego wystroju. W stylu nowoczesnym popularna jest szafa wnękowa biała, lub szara. Zazwyczaj są to dominujące kolory używane w tym stylu aranżacji wnętrz. Ogólnie kolor biały cechuje się wysokim dostosowaniem do większości aranżacji. Oczywiście wyglądałoby dziwnie, gdyby jedynym białym elementem w domu była szafa. Dlatego najlepiej byłoby kupić w tym samym kolorze szafę wnękową, łóżko i szafki nocne. Jeśli nie da się tego połączyć z dodatkami do łóżka, można połączyć ją kolorystycznie z toaletką.

Co dla niego i dla niej

Mężczyźni dążą do minimalizmu. Dlatego coś takiego jak szafa wnękowa w kolorze białym czy w jakimkolwiek innym jest dla nich świetnym rozwiązaniem. Szuflady z przegródkami świetnie przechowują krawaty, muszki, bieliznę i wiele innych rzeczy.