Meblujemy mały dom

Wyposażenie domu to nie tylko sprzęty AGD ale przede wszystkim odpowiednie meble. Każdy ma jakieś rzeczy i gdzieś musi je trzymać, dlatego szafy, komody czy łóżka są po prostu niezbędne. Wybieranie własnego wyposażenia nie jest takie proste, ponieważ musi to być rzecz dopasowana do mieszkań. Najgorzej jest w niewielkich lokalach, szczególnie, gdy mieszka tam kilka osób. W takiej sytuacji umeblowanie domu, żeby wszyscy znaleźli w nim swoje miejsce i żeby to ładnie wyglądało, nie należy do łatwych. Trzeba bowiem zmieścić wszystkie niezbędne meble oraz sprzęty.

Ja meblujemy niewielkie mieszkanie?

W przypadku, gdy mamy bardzo mały lokal, ludzie chętnie wykorzystują absolutnie każdy metr przestrzeni, żeby wszystko zmieścić i wygodnie mieszkać. W takiej sytuacji często nie kupuje się szaf gotowych, lecz stosuje wnękowe, które są po prostu obudową. Zamiast martwić się, że szafa nie wejdzie do wnęki, albo tracimy spory kawałek wnęki, bo szafa jest zbyt mała, o wiele lepszym rozwiązaniem jest jej zabudowa. Szafa wnękowa to nic innego jak drzwi do wnęki, z której utworzona została szafa. Półki i drążki umocowane są w ścianie. Podłoga szafy to po prostu podłoga a boki to ściany wnęki. Jedyne, co jest dołożone to drzwi, bardzo często suwane. Nie tylko do wnęki takie rozwiązanie pasuje, ponieważ często na całej ścianie w niewielkim pokoju budowana jest szafa, czyli część pokoju przeznaczone jest na szafę. Dzięki temu mamy pakowną szafę, która tylko trochę pokoju zabrała, jednak można w niej schować niemal wszystko.

A szafy narożne?

Nie każdy dom ma wnękę, dlatego doskonałym pomysłem są szafy narożne, idealnie wkomponowane w róg pokoju, żeby zostawić jeszcze trochę miejsca w domu, zaś szafa by była funkcjonalna i ciekawa. Szafy narożne zwykle doskonale sprawdzają się w niewielkich mieszkaniach lub pokojach, w których zwykła standardowa za bardzo nie wejdzie. Dopasowanie mebli do wybranego mieszkania jest sprawą dość trudną, szczególnie w kwestii niewielkiego lokalu, jednak do zrobienia. Dziś producenci mebli starają się tak naprawdę dopasować swoje produkty do każdych wymagań. Co prawda nie wszystko będzie od ręki do sprzedaży, ponieważ część mebli trzeba dostosować do konkretnego miejsca, dlatego bardzo często pojawiają się oferty mebli na wymiar. To oferta, z której właściciele niewielkich mieszkań bardzo chętnie korzystają. Dzięki temu meble są dopasowane idealnie do domu.