Dom – miejsce na ziemi

Każdy ma jakiś dom, czy to wynajęty czy własny i każdy chce w nim mieszkać wygodnie i ładnie. Dlatego ludzie poszukują rozmaitych mebli, dzięki czemu mogą schować swoje ubrania czy naczynia oraz oczywiście spać. W sklepach meblowych można zobaczyć wiele rozmaitych prezentacji, dzięki którym pomysł umeblowania własnego domu może być bardzo przydatny. Specjalnie wyposażone i udekorowane boksy nie tylko pokażą, jak wyposażyć pojedynczy pokój, lecz także zaproponują urządzenie pokoiku maleńkiego i nieustawnego. Chodząc po takich sklepach, trzeba uruchomić wyobraźnię, żeby przenieść wizję tego co się widzi, na płaszczyznę własnego domu.

Malutki pokoik dziecięcy

Wiele dzieci ma bardzo malutkie pokoiki, w których niewiele się zmieści. Jak w takiej sytuacji poradzić sobie z wyposażeniem? Doskonałym pomysłem w takiej sytuacji jest łóżko piętrowe, które pod spodem ma miejsce na biurko a całe łóżko jest wręcz naszpikowane szufladami i szafkami. Dzięki temu jeden mebel i pod spodem biurko z krzesłem, właściwie umeblują pokój dziecka. To doskonałe rozwiązanie, szczególnie, jeśli dziecko lubi piętrowe łóżko. Istnieją łóżka, które mają na górę nie drabinkę, lecz schody, z umieszczonymi w nich szufladami i szafkami. W taki sposób mimo, że tylko kilka rzeczy jest w pokoju, właściwie jest wszystko, co może być potrzebne dziecku.

Ciekawe rozwiązania dla maluchów

Meble dziecięce zwykle mają nalepki baśniowe, co oczywiście jest bardzo dobrym pomysłem, gdyż maluchy lubią baśniowy świat. Jednak dziecko 10-12 letnie może już nie chcieć takiej dekoracji, ale chciałoby mieć też coś ciekawego. Jak to rozwiązać? W sprzedaży ostatnimi czasy są bardzo fikuśne łóżka dziecięce, oczywiście dla dzieci większych, że naprawdę jest w czym wybierać. Pasjonaci samochodów mogą mieć łóżko samochód wyścigowy, strażacki czy policyjny, według oczekiwań i oczywiście finansów rodziców. Dla pasjonatów morskich, łóżko statek czy w ogóle pokój statek, będzie fantastycznym miejscem wypoczynku i zabaw malucha.