Dom – miejsce dla rodziny

W każdym mieszkaniu najważniejszymi pomieszczeniami są kuchnia, łazienka i salon. Kuchnia jest miejscem gdzie cała rodzina wspólnie gotuje posiłki i je. Salon jest miejscem odpoczynku, Zazwyczaj familia zbiera się w nim aby obejrzeć filmy, albo pograć w gry planszowe, lub przyjąć inne aktywności spajające rodzinę. Łazienka służy zaspokajaniu potrzeb fizjologicznych i dbaniu o własną higienę. Sypialnie służą wypoczęciu ducha, gwarantują akceptację własnej przestrzeni i przestrzeni innych.

Kuchnia

Jest to miejsce przez jednych kojarzone jako pustkowie w którym włada kobieta, do którego nikomu innemu nie wolno wejść. Dla innych jest to miejsce w którym można wspólnie coś robić, obiad, zadanie do szkoły, czy rozmawiać z rodziną podczas wspólnych prac. Każda szanująca się kuchnia powinna posiadać lodówkę. Istnieje wiele jej rodzajów względnie zbliżonych ceną. Doskonałą opcją wydaje się lodówka z lodem i filtrowaną wodą. Jest niewiele droższa od zwykłej, ale zapewnia dodatkowe atrakcje. Innym koniecznym elementem jest kuchenka. Zazwyczaj jest to połączenie gazowej kuchenki z elektrycznym piekarnikiem. Jest to wygodne rozwiązanie. Jeśli dany dom ma słabą instalację można jeszcze zakupić gazowy piekarnik. Najlepszym wyborem jest połączenie tych dwóch elementów. Innymi korzystnymi meblami są szafki wiszące. Pozwalają one znacząco zaoszczędzić miejsce, którego akurat w kuchni zazwyczaj jest mało.

Salon

Dobre pomieszczenie jadalne ma przywodzić pozytywne wspomnienia ze spędzania czasu z rodziną. Koniecznym elementem jest telewizor, nawet jeśli użytkowany jest raczej rzadko. Stosunkowo ciężko jest bez przerwy wykonywać podobne czynności i raczej każdy w rodzinie będzie posiadał jakiś ulubiony film który koniecznie musi obejrzeć. Dobrze jeśli w domu będzie więcej niż jeden taki ekran. Pozwala to uniknąć walki o pilota, oraz oglądanie czego się chce, nawet kiedy są już goście. Innymi bardzo mile widzianymi meblami są fotele i sofa, szczególnie kiedy są odwrócone w kierunku telewizora. Wygodne siedzenia pozwalają nie tylko na swobodniejszą wymianę zdań, ale także będą ulubionymi miejscami dzieci do czytania książek. Zazwyczaj w rodzinie fotele przyporządkowywane są rodzicom, a kanapa dzieciom. Taki porządek pozwala także wyuczyć poczucie przypisywania danej rzeczy do osoby.