Do czego pasują jasne meble?

Meblowanie domu to sprawa bardzo poważna, ponieważ od tego będzie zależało, jak wygodnie będzie się nam mieszkać. Meble muszą być dopasowane do wymagań osoby, która mieszka w danym domu. Zupełnie inaczej będziemy meblować małe mieszkanko a całkiem inaczej duży dom, jednak wszystkie sprowadzają się do tego, żeby w meblach poukładać wszystkie nasze rzeczy. Ile ich byśmy nie mieli, ubrania, ręczniki i pościel z pewnością będą i muszą znaleźć dla siebie najlepsze miejsce.

Dlatego w każdym domu jest jakaś szafa. Oczywiście dużo zależy od tego, jaki to dom, gdyż w małym mieszkaniu wielka szafa się nie zmieści. Często jednak wiele osób kupuje szafę dużą do małego mieszkanka, ponieważ w niej musi się zmieścić cała garderoba jaką mamy, bez dodatkowych mebli. Dlatego czasami szafa na całą ścianę w małym mieszkaniu, będzie doskonałym pomysłem.

Dopasowujemy meble

Bardzo popularnym kolorem jest biała szafa. Podyktowane jest to faktem, że na jasnych meblach mniej widać kurz, więc dla kogoś, kto nie chce go wycierać codziennie, jest to doskonałe rozwiązanie. Każdy wie, że ciemne meble bardziej pokazują zanieczyszczenia, zaś biała szafa nawet odcisków palców nie pokaże zbyt wyraźnie. W domach, w których jest dużo ludzi i sprzątanie jest problemem, jasne meble są dobrym wyjściem. Warto też wiedzieć, że jasne meble powodują, że dom wydaje się piękny, jasny i elegancki. Przede wszystkim są to kolory polecane dla dziewczynki. Jasne lub w ogóle białe wyposażenie, doskonale skomponuje się z pastelowymi ciepłymi kolorami ścian, przez co dziewczynka będzie się w takim pokoju czuła jak księżniczka.

Białe meble – czy to dobry pomysł?

Tego typu elementy są bardzo dobrym rozwiązaniem, ponieważ szczególnie w ciemnych pokojach bardzo rozjaśniają wnętrze. Jasne pokoje zaś są ciepłe i eleganckie, gdy białe lub ciepłe pastelowe kolory mebli uzupełniają kolorystykę ścian. Białe meble tak naprawdę doskonale pasują do każdego koloru ścian, więc mają takie wyposażenie, możemy na ciemno lub na pastelowo malować ściany, by wszystko ładnie się komponowało. Z pewnością takie meble nie będą pasowały do białych ścian, gdyż wyposażenie będzie się mieszać z kolorystyką pokoju a powinny się od ścian odcinać. Dlatego jeśli chcemy wybrać takie wyposażenie, warto przede wszystkim zaplanować inny kolor ścian niż biały.